Nowe pedały platformowe PD-EF202 i PD-EF205 to atrakcyjne uzupełnienie osprzętu dla osób używających roweru do jazdy w mieście, natomiast nowe pedały PD-ME700 przeznaczone są do jazdy trailowej.

Opracowany przez Shimano system SPD jest tak popularny, że nazwą tą określa się wszystkie pedały zatrzaskowe; ale i platformowe pedały Shimano zyskały sobie uznanie użytkowników dzięki świetnej jakości. Teraz oferta Shimano wzbogaciła się o dwa nowe modele pedałów platformowych, które z pewnością przypadną do gustu użytkownikom szukającym niezawodnego osprzętu w przystępnej cenie.

Nowe pedały PD-EF205 i PD-EF202 ważą odpowiednio 612 g i 512 g; cechują się one niskim profilem oraz dużą powierzchnią styku pedału i buta, a ponadto są dostępne w wielu kolorach, co pozwoli rowerzystom uatrakcyjnić wygląd ich rowerów górskich, trekkingowych i miejskich.

Obydwa modele mają szeroką, wklęsłą platformę, która zapewnia dużą powierzchnię styku z butem, dając nodze stabilne podparcie w trakcie pedałowania. Nowy model PD-EF205 ma aluminiowy korpus z żywiczną wkładką, dającą pewne oparcie użytkownikom rowerów miejskich i trekkingowych, nawet w przypadku jazdy w zwykłym obuwiu. Model PD-EF202 prezentuje inne podejście do jazdy: przeznaczony do jazdy w stylu MTB w casualowych i sportowych butach, cechuje się ażurowym designem, który ułatwia usuwanie błota.

Modele PD-EF205 i 202 mają lekki aluminiowy korpus i wytrzymałą oś ze stali chromo-molibdenowej. Pedały te cechują się takim samym designem jak modele Shimano klasy premium; dzięki wytrzymałym łożyskom maszynowym pedały te z pewnością posłużą przez wiele lat, bez względu na styl jazdy użytkownika.

Model PD-EF205 jest wyposażony w żywiczną wkładkę, zapewniającą dodatkową przyczepność w przypadku jazdy w zwykłym obuwiu, natomiast na korpusie modelu PD-EF202 odlano wypustki zwiększające przyczepność obuwia o płaskiej podeszwie. Pedały są dostępne w następujących kolorach: klasycznym czarnym i srebrnym, a także czerwonym, niebieskim i złotym, które z pewnością przypadną do gustu młodszym wiekiem (i duchem) użytkownikom.

PD-ME700

Ofertę nowych pedałów Shimano na rok 2020 zamyka model PD-ME700 SPD, przeznaczony do jazdy trailowej.

Te dwustronne pedały idealnie nadają się do rowerów górskich (ze wspomaganiem elektrycznym i bez) oraz rowerów gravel; wyposażone są w szeroką platformę chroniącą mechanizm wiązania, a zwiększona powierzchnia styku pedału z podeszwą idealnie pasuje do butów Shimano AM.

Model PD-ME700 zastąpi wcześniejszy model Shimano PD-M530; nowy model cechuje się platformą szerszą o 7,7 mm oraz podniesioną tylną częścią korpusu, dzięki czemu powierzchnia styku buta z pedałem jest większa o 12%.

Model PD-ME700 został zaprojektowany do jazdy w trudnym terenie; pozwala na to wytrzymały aluminiowy korpus oraz oś ze stali chromo-molibdenowej. Podobnie jak większość pedałów Shimano przeznaczonych do jazdy terenowej, model PD-ME700 wyposażony jest w łatwe w utrzymaniu, uszczelnione łożyska maszynowe odporne na brud i wilgoć, dzięki czemu wymagają rzadszego serwisowania. Nowe pedały PD-ME700 ważą 540 g i są dostępne z blokami SM-SH51.

Model PD-EF202 (w kolorze czarnym) pojawi się w sklepach w połowie lipca, natomiast modele PD-EF205 i PD-ME700 będą dostępne prawdopodobnie pod koniec sierpnia. Prosimy o kontakt z lokalnym dystrybutorem Shimano, by uzyskać szczegółowe informacje na temat cen i dostępności poszczególnych produktów.  

Zdjęcia:

https://www.dropbox.com/sh/kyskqcbmkxeh346/AADQivHjYLrriHuMTQsgX8IEa?dl=0